Itt a fordulat: fittyet hány a Google az európai tényellenőrzésre
A Google és a Meta a tényellenőrzési kódex ellenére nem hajlandó alkalmazni az uniós előírásokat.
Együttműködnének Amerikával, hogy rájöjjenek, mit kell tenni.
Washington és Brüsszel fokozza hivatalos együttműködését a mesterséges intelligencia (A.I.) kutatásában, ami a feltörekvő technológiával kapcsolatos uniós szabályozási erőfeszítések szempontjából kulcsfontosságú időszak.
Az Európai Bizottság és az amerikai kormányzat péntek este (január 27-én) virtuális ceremónia keretében írta alá a
közérdekű mesterséges intelligenciáról szóló közigazgatási megállapodást”.
A megállapodás aláírására az EU-USA Kereskedelmi és Technológiai Tanács (TTC) keretében került sor, amelyet 2021-ben indítottak el a transzatlanti együttműködés állandó platformjaként több kiemelt területen, az ellátási lánc biztonságától az új technológiákig.
A TTC legutóbbi magas szintű ülésére decemberben került sor az Egyesült Államokban, és a mesterséges intelligencia mint az együttműködés egyik legfejlettebb területe került bemutatásra.
A két tömb különösen egy közös ütemtervet hagyott jóvá, amelynek célja, hogy közös megközelítést alakítsanak ki e feltörekvő technológia kritikus szempontjaira, például a megbízhatóság mérésére szolgáló mérőszámokra és a kockázatkezelési módszerekre vonatkozóan.
„A közös értékek és érdekek alapján az EU és az USA kutatói egyesítik erőiket a mesterséges intelligencia társadalmi alkalmazásainak fejlesztése érdekében, és más nemzetközi partnerekkel együtt fognak dolgozni a valóban globális hatás érdekében” – mondta Thierry Breton belső piaci biztos nyilatkozatában.
Nyitókép: MTI/EPA/Stephanie Lecocq